Kaasaegne valutu hammaste ravi

Praeguseks,  hambaravikabinet ja valu – on praktiliselt kokkusobimatud mõisted. Kaasaegne stomatoloogia areneb väga kiiresti, mis aitab kaasa mugavate tingimuste loomisele patsientide ravimiseks.

Kaasaegsed ravimeetodid
Tänapäeval kõige populaarsemateks hambaravimeetoditeks võib nimetada nii üld, - kui ka lokaalanesteesiat ja samuti hammaste ravi laseri abil. Need meetodid annavad unikaalset võimalust hambavalust lahti saada ning samas ebameeldivaid tundeid mitte kogeda.

Lokaalne anesteesia-  üks kõige lihtsamaid ravimismeetodeid. See hõlmab endas kahte etappi:

- aplikatsioonianesteesiat, mida kasutatakse hambakivi ja muude ladestuste eemaldamisel, samuti liikuvate hammaste eemaldamisel. Lisaks sellele, selline tuimestusmeetod võimaldab saada lahti valust, mida saadakse süsti tegemisest  , kuna see kujutab endast spetsiaalse geeli aplitseerimist igemele
- infiltratsioonianesteesiat. Antud juhul süst on vältimatu, kuid seda tehakse väga peene nõelaga, mis vähendab valutunnet märkimisväärselt . Juhul, kui eelnevalt on tuimestus tehtud esimese meetodiga, siis patsient üldse ei tunne süsti. Antud anesteesia liik on vajalik selleks, et teostada hamba tuimestamine vahetult enne hamba ravimist
- üldanesteesiat – veel üks hambaravi meetod. See muutub vajalikuks, kui puudub võimalus kasutada lokaalanesteesiat. Kuid aga, on oluline teada, et kliinik, kus tehaksee sellist ravi, peab omama spetsiaalset luba sellise teenuse osutamiseks. Üldnarkoosi võib teostada ainult kõrgkvalifitseeritud spetsialist. 

Hammaste laserravi on alles hiljuti ilmunud , kuid selle populaarsus kasvab iga päevaga. Antud meetodi eelis seisneb selles, et seda teostatakse ilma mingisugust anesteesiat  kasutamata. Samas patsient  absoluutselt ei tunne valu. Laseri puudutust võib võrrelda sääsehammustusega.

Valutu hammaste ravi
Teades põhilisi ravi eripärasusi ühe või teise meetodi puhul , patsient võib valida raviviisi iseseisvalt.
Hambaid ei tohi ravida lokaalanesteesia all nendel patsientidel, kellel esinevad allergilised reaktsioonid medikamentide suhtes.
Selline anesteesia kestab umbes kaks tundi. Patsient on teadvusel, kuid ei tunne valu.

Üldnarkoos, reeglina, on vajalik juhul, kui ühe visiidi käigus arstil on vaja läbi viia rida stomatoloogilisi protseduure. Antud anesteesia liiki rakendatakse hammaste valutuks eemaldamiseks, implantaatide ja proteeside paigaldamiseks. Narkoos kestab 6 tundi, mille ajal patsient ei ole teadvusel. Erinevalt lokaalanesteesiast, on selline meetod lubatud patsientidele, kellel esineb allergia. Veel üks suur üldnarkoosi eelis – patsiendi keha kindel fiksatsioon operatsiooni ajal, kuna see toimub operatsioonilaual, mitte hambaravi toolis.

Laserravi meetod on aktuaalne juhul, kui on vajalik hammaste kõvakudede ja samuti juurekanalite ravi. Protsess seisneb järgmises : kiir tungib hamba haigesse kohta, hamba ülekuumenemist seejuures ei toimu, seega patsiendil ei esine valutunnet. Laserravi eelis seisneb selle maksimaalselt täpses mõjus, mida ei saa öelda puurmasinate kohta.

Läänemere Hambakliinik on valmis pakkuma oma patsientidele kõiki eelpool nimetatud ravimeetodeid. Kliinikul on olemas vajalikud sertifikaadid ja litsentsid, mis võimaldavad tegutseda  antud suunas.

 

News home

test