loader

Laservalgendus

Laservalgendus (Philips ZOOM Speedwhite LED)

 250

 

Kuidas ma saaksin broneerida aega valgendamise protseduurile?

Selleks võite helistada meie registratuuri tel. (+372) 660 04 60 või võtta meiega ühendust e-mailiga aadressil: info@lhk.ee

Pärlipesu protseduuri aja broneerimiseks palun kasutage meie veebilehte www.lhk.ee/booking

 

Läänemere Hambakliinik soovib Teid tutvustada hammaste laservalgenduse teenusega.

Laservalgendus – see on üks kõige populaarsemaid valgendamise viise tänapäeval. See on just selline valgendamise meetod, mis sobib inimestele, kes on alati soovinud hambaid valgendada, kuid just ajapuudusest või selle küsimuse vähesest teadmisest, lükkasid seda toimingut alati edasi. Niisiis, lubage, et ma jagan Teile infot laservalgendamisest.

Mis asi on hammaste laservalgendus?

Laservalgendus on kabineti protseduur, mida teostab hambaarst või hügienist hambakliinikus. Aktiivse reagendina kasutatakse ainet karbamiid-peroksiid, mis lagunedes tekitab pigmenteerunud molekulide valgendamist hambavaabas ja kudedes. Aktiivse komponendi ohutuks aktiviseerimiseks kasutatakse valgust. Arvukad uuringud on näidanud seda, et ainult teatud lainepikkusega (390-500nm) valgus võib tagada valgendamise ohutut protsessi ning vähendada hammaste tundlikkust peale valgendamist.

Kas laservalgendamine on ohutu? Mida ma peaksin sellest teadma?

Peab teadma seda, et hammaste valgendamise ohutus sõltub valgendusgeeli kontsentratsioonist ja valgusallika võimsusest. Läänemere Hambakliinikus kasutatakse Philips LED lampi (405nm), mis peale geeli aktiveerimist avaldab kõige vähemat mõju hammastele. Hambale on väga kasulik kui valgendamise temperatuur ei tõuseks kõrgemale kui 5,5 kraadi. Philips LED lambivalgust kasutades kombinatsioonis geeliga ei ületa temperatuurimuutus 2,95 kraadi, mis on üks parimaid näitajaid. Just seepärast valis Läänemere Hambakliinik sellise lambitüübi valgendamiseks, mis garanteerib kõige ohutuma viisi laservalgendamisel oma patsientidele. Teine tähtis omadus – see on lambi võimsuse reguleerimise võimalus juhul kui tekib liigtundlikkus valgendamise protsessis. Meil on rõõm Teile teatada, et selline funktsioon on kasutusel ka meie seadmetel.

Mida räägib teaduslikult tõendatud meditsiin ka laservalgenduse ohutuse kohta?

Roeland De Moor et al. 2015 värske uuring näitab, et järgides geeli ohutuid kontsentraate ning valgendamisel laseri kasutamise standardseid protokolle, jääb hambavaap absoluutselt vigastamatuks.

Laser Teeth Bleaching: Evaluation of Eventual Side Effects on Enamel and the Pulp and the Efficiency In Vitro and In Vivo, 2015

Ma olen juba ammu soovinud hambaid valgendada, kuid ei tea millest alustada. Kas minu puhul ei ole laservalgendus vastunäidustatud?

Me soovitame Teil alustada hammaste pärlipesust. See mitte ainult ei valmista Teie hambaid ette efektiivsemaks hammaste valgendamiseks s.t. eemaldatakse täielikult pigmendid ja hambakivi, vaid see annab spetsialistile võimaluse hinnata Teid ka kui kandidaati laservalgendamise protseduuriks. Absoluutseid vastunäidustusi laservalgendamiseks ei ole olemas. Kuid on olemas asjaolud, mida peab arutama arstiga. Näiteks, plommide või kroonide olemasolu esihammastel, mis vajavad väljavahetamist peale valgendamist, sest geel ja valgus võivad mõjutada ainult hambavaapa.

Mitu tooni muutuvad minu hambad valgemaks?

Reeglina kui teha kolm-neli 15minutilist valgendustsüklit, siis Teie hambad muutuvad 6-8 tooni valgemaks. Tähelepanu on vaja sellele osutada, et kui Teie hammaste värv on juba niigi valge, näiteks kui olete varem hambaid valgendanud, siis on tulemus vähem märgatavam. Tavaliselt saab spetsialist VITA 2D/3D skaala järgi hinnata ligikaudselt Teie hammaste valgendamise efektiivsust.

Kui kaua säilib laservalgendamise tulemus?

Paljud uuringud näitavad seda, et valgendamise tulemused on stabiilsed 3-5 aastat, kuid palju sõltub Teie hügieenitasemest, toitumisest (värvivad toiduained), jookidest (punane vein) ja halbadest harjumustest (suitsetamine) ning ka hügienisti külastamise sagedusest.

Millise ebamugavusega võin ma kokku puutuda peale valgendamist?

Peale laseriga valgendamist on kõige sagedamaks sümptoomiks hammaste kõrgendatud tundlikus. Kaasaegne LED laser aitab üle saada ka sellest ebamugavusest. 99% patsientidest, kes läbisid seda protseduuri kasutades valgendamiseks ZOOM LED laserit, märkisid täielikult tundlikkuse puudumist või minimaalset ebamugavust, mis kadus 48 tunni pärast peale protseduuri.

Kuidas ma saaksin broneerida aega valgendamise protseduurile?

Selleks võite helistada meie registratuuri tel. (+372) 660 04 60 või võtta meiega ühendust e-mailiga aadressil: info@lhk.ee

Pärlipesu protseduuri aja broneerimiseks palun kasutage meie veebilehte www.lhk.ee/booking