loader

MIS SEIS MEIE HAMMASTEGA SIIS IKKAGI ON?

 

Viimastel aastatel on eestimaalaste hambad olnud nii poliitikute „hambus“ kui ka meedia kõrgendatud tähelepanu all. Küll seonduvalt hambaravihüvitisega, hammaste olukorrast tulenevate tervisemurede- või metsas kuuse all hambaproteese valmistava „hambahaldja“ tõttu.

Et mõista, mida hammaste omanikud ise asjast arvavad, korraldasime aasta lõpus küsitluse ning lasime inimestel oma meelt avaldada. Vastajate hulk (üle 3500 inimese) kinnitab, et teema on äärmiselt oluline.

 

Uuringu tulemused näitavad, et suurem osa vastanutest maksis hambaravi teenuse eest vähem kui 100 eurot, mis aga omakorda viitab sellele, et inimestel, kes külastavad arsti, on hambad kas üsna korras või neile ei teostata suuremat ravi.

 

Vajaduste osas aga on üle 19% vastanud, et sooviksid keerukamat, näitkes hambaimplantaadi ravi. Viimasel külastusel tehtud kulutused näitavad, et piirduti väiksemate protseduuridega. Kas inimesel on vajadus implantaadi järele, aga ta ei saa seda endale lihtsalt lubada?

Märkimist väärib ka see, et uuringus osalejad peavad lisaks tavapärasele hammaste ravile peaaegu sama oluliseks ka hammaste esteetilist välimust ehk sooviksid oma hambaid valgendada.

Hambakliiniku juhataja Mihhail Bõtšinski kommenteerib: ”Meil on hea meel, et inimesed hoolivad oma hammastest järjest rohkem ja saavad aru, et hammaste tervishoid on oluline kogu keha terveks funktsioneerimiseks. Hambaravi trendid muutuvad tänapäeval kiiresti ja peab ütlema, et inimesed on uuenduste ja kaasaaegsete hambaravi võimalustega hästi kursis. Läänemere hambakliiniku üks eesmärkidest on ajaga kaasas käia ja patsientidele tipptasemel teenust pakkuda”.

 

 

BRONEERI AEG KODULEHEL

 

HAKKA MEIE SÕBRAKS FACEBOOKIS