Juhendid peale hammaste puhastust
- Vahetage oma vana hambahari uue vastu. Edaspidi on vaja hambaharja vahetada iga kolme kuu tagant.
- Pärast protseduuri on organismi võimalikuks reaktsiooniks hammaste suurenenud tundlikkus ja kerge igemete veritsuse tekkimine.
- Kahe päeva jooksul pärast puhastamisprotseduuri hoiduge hammaste tundlikkust suurendavate toitude (mahlad, gaseeritud joogid, puuviljad) söömisest ja värvi andvate toodete tarbimisest:
- pruun ja must värvaine: kohv, tee, koola, marjad (mustikad, põldmarjad jne), šokolaad, kakao, palsamiäädikas, aga ka sojakaste;
- punane värvaine: punane vein, punased marjad, tomatimahl;
- tugev kollane värvaine: sinep ja karri;
- kõik mittelooduslikud värvained: puuviljajäätis, gaseeritud joogid, paljud kommid ja muud toidud, mille värv kohe silma hakkab.
- Esimestel päevadel pärast puhastusprotseduuri on soovitatav hambaid pesta pehme hambaharjaga (Soft), seitsme päeva pärast võite hakata hambaid pesema teie poolt tavapäraselt kasutatava tugevusega harjaga.
- Ärge unustage, et hambakattu tuleb regulaarselt mehaaniliselt eemaldada – peske hambaid hambaharja ja -pastaga vähemalt 2 korda päevas.
- Vähemalt kord päevas on vaja puhastada hambavahesid spetsiaalse hambaniidiga.
Soovitus patsientidele
- Seda protseduuri soovitatakse teha kaks korda aastas. Sellest piisab, et kaitsta hambaid kaariese eest ja anda neile suurepärane välimus ilma valgendamiseta.
- Kanget musta teed ja kohvi ning šokolaadi armastavad inimesed ja inimesed, kes ei suuda elada sigarettideta, peavad 2-3 korda aastas professionaalide käe all hambaid puhastama. Sagedamini pole vajalik – see võib mõjutada hambaemaili seisundit.
- Neil, kes plaanivad rasedust või breketisüsteemi paigaldamist, tuleb kindlasti lasta teha puhastusprotseduur, et vältida hammastega seotud probleeme lähitulevikus.