id26

Laminaat

Laminaat (portselankoorik, -kate) – üliõhuke ja erakordselt täpne keraamiline esihammaste kate, mis liimitakse hamba välispinnale kasutades selleks kaasaegset adhesiivtehnikat.

Milline osa on laminaatidel kaasaegses esteetilises stomatoloogias?

Esteetilise ravi osatähtsus on kaasaegse ühiskonna arenguga märgatavalt suurenenud. Täna oleme sooritamas „imesid“, millega pakume rõõmu meie patsientidele, kuna meditsiinitehnika kõrgtehnoloogia ja uued stomatoloogilised materjalid on avanud uusi võimalusi esteetilises hambaravis. Kaasaegne hambaravi propageerib „märkamatuid“ esteetilisi hammaste taastamisi koos maksimaalse hoolivusega säilitada oma hamba tugevaid kudesid.

 

Läänemere Hambakliiniku spetsialistid teevad esteetilist ravi maailma kõrgtasemel ja kasutavad kõige kaasaegsemat tehnikat ning ohutuid materjale. Lubage endale lühidalt tutvustada kaasaegse esteetilise hambaravi võimalusi.

Minu naeratuse ilme jätab soovida ja mulle tundub, et ma vajaksin laminaate. Kas Te saate mind aidata?

Jah kindlasti, see on meie igapäevane töö. Esimesel visiidil selgitame välja „inetu“ naeratuse põhjused. Reeglina põhjustavad seda esihammaste vanad plommid, suur hammaste kulumine, mikropraod ja pigmentatsioon, aga ka hammaste asendite anomaaliad. Edasi vaadatakse igat juhtumit individuaalselt, koostatakse raviplaan ja tehakse kalkulatsioon.

Mis asi on laminaat?

Laminaat (portselankoorik, -kate) – see on üliõhuke ja erakordselt täpne keraamiline kate esihammastele, mis paigaldatakse hamba pealispinnale kasutades selleks kaasaegset adhesiivtehnikat. Sellisel viisil taastab hammas täielikult oma terviklikkuse.

Kas laminaadid tehakse ilma hamba lihvimata?

Seda meetodit võib kasutada – selline viis on meie praktikas sagedane. Kuid siiski tuleb arvestada sellega, et igale patsiendile ei ole võimalik teha laminaate ilma eelneva hamba lihvimiseta, kuna hamba või hammaste algne asetus ei pruugi olla soodne laminaattehnika kasutamiseks ilma lihvimiseta.

Milliseid materjale kasutatakse kõige sagedamini?

Materjali valitakse vastavalt igale konkreetsele juhtumile. Arvesse tulevad esteetilised nõudmised, parafunktsioonid ja hammaste asend. Kõige enam kasutatakse kaasaegses esteetilises hambaravis päevakivi (põldpagu) keraamikat ehk Feldspat-keraamika, IPS EMPRESS ja CAD, liitium-disilikaat klaaskeraamika IPS e.max Press ja IPS e.max CAD/CAM, InCeram Alumina.

Kui palju lihvitakse oma hambaid?

Reeglina lihvitakse oma hambaid nii vähe kui võimalik. Sageli saab laminaati valmistada ilma preparatsioonita. Teistel juhtudel piirdub preparatsioon vaaba piiridega, milleks on 0,2-0,5 mm.

Kui kaua püsivad laminaadid?

Metaanalüüsi kirjanduse andmetele toetudes (metaanalüüs on teaduslikus meditsiinis kõige usaldusväärsem infoallikas), kujuneb laminaatide püsivuse ajaks 10 aastat 94%-l juhtudest. See on väga hea näitaja. Seega võivad patsiendid seda meetodit esteetilisel ravil tõena lugeda kui väga prognoositavat ja ohutut meetodit.

 

Int J Prosthodont. 2016 Jan-Feb;29(1):38-49. doi: 10.11607/ijp.4315.
Main Clinical Outcomes of Feldspathic Porcelain and Glass-Ceramic Laminate Veneers: A Systematic Review and Meta-Analysis of Survival and Complication Rates.
Morimoto S, Albanesi RB, Sesma N, Agra CM, Braga MM.

Kas see protseduur on ka valuline?

Läänemere Hambakliinikus valmistatud laminaadid ja sellega kaasnevad protseduurid on absoluutselt valutud. Kui hambakoed ei vaja lihvimist või teisi protseduure, siis võivad protseduurid mööduda isegi ilma valuvaigistava süstita.

 

Tulge meile oma naeratuse esteetilise analüüsi konsultatsioonile ja meie spetsialistid saavad täpselt Teile seletada, milliseid materjalid ning tehnika on Teie jaoks parimad.

Kui tunnete huvi hammaste restauratiivse taastamise vastu laminaatide abil, siis saate broneerida aega konsultatsioonile meie kliinikute järgmiste arstide juurde:

Lasnamäe kliinikus – Julia Kruusenberg, Alina Kostõgova, Irina Solovjova, Jevgeni Kožegatšev, Vladislav Morozov.
Mustamäe kliinikus – Julia Andrejeva, Katrin Väli.


Broneeri online valides “Esteetilise hambaravi konsultatsioon (laminaadid)”.