7 hammaste eest hoolitsemise põhireeglit, mis aitavad hambaarsti juures raha säästa

Terve ja ilus naeratus on ennekõike inimese enda suhtumise tulemus oma tervisesse ja välimusse ning alles seejärel hambaarsti töö tulemus.

Olulisemad hammaste eest hoolitsemise reeglid:

  1. Peske hambaid õigesti! Hambaid tuleb pesta vähemalt 2 korda päevas, hommikul ja õhtul enne magamaminekut. Hambaid võib pesta nii enne sööki kui ka pärast seda. Kui pesete hambaid enne hommikusööki, tehke seda 10-15 minutit enne söömist, et mitte rikkuda toidu maitset hambapasta maitsega ning pärast hommikusööki võiksite siis loputada suud veega. Kui pesete hambaid pärast sööki, soovitame seda teha mitte varem kui 30 minutit pärast söömist. Pole tähtis, millal te hambaid pesete, oluline on see, KUIDAS te seda teete.

  2. Kasutage hambaniiti iga päev! Hambaniiti tuleb kasutada üks kord päevas enne magamaminekut kombineerituna viimase hambapesuga. Niidiliigutusi tuleks teha ainult piki hamba telge, eemaldades päeva jooksul hammaste vahele kogunenud toidujäägid ja sinna moodustunud katu.

  3. Kasutage õiget hambaharja. Hambaharjal peavad olema kunstkiust harjased. Pehmete harjastega hambahari on parem valik. Uskuge, pehmed harjased saavad suurepäraselt jagu hambakatust ja puhastavad täiuslikult hambaid ega kahjusta emaili.

  4. Kasutage õiget hambapastat. Hambapastasid on tohutul hulgal ja igal neist on oma funktsioon, näiteks: probleeme ennetav, ravilisanditega, valgendav jne. Ainult hambaarst või hügienist oskavad öelda, millist neist just teie isiklikult vajate. Ärge unustage, et mitte ükski hambapasta ei täida oma funktsiooni, kui te ei lase teha regulaarselt (1–2 korda aastas) oma hammastele professionaalset puhastust hügienisti või hambaarsti kabinetis. Sest ainult professionaalne puhastusprotseduur eemaldab täielikult hambakatu ja hambakivi, mida ei saa kodustes oludes eemaldada. Pidage meeles, et hambapastad varustavad teie hambaid maksimaalselt 30% vajaliku kaltsiumi ja fluoriidiga. Meie kehale ja hammastele vajalikku kaltsiumi ja fluoriidi on vaja täiendavalt saada toidust, mis neid komponente sisaldab (piim, keefir, kohupiim, juust, roheline tee, kaunviljad, petersell, till, koriander jne).

  5. Jälgige hammaste harjamiseks kuluvat aega. Keskmine hammaste pesemiseks vajalik aeg on 2-3 minutit. Hammaste sise- ja välispinnad tuleb puhastada alustades igemetest (ülevalt alla). See hoiab ära toidujäätmete ja bakterite sattumise igemetaskutesse ning takistab põletikuliste protsesside teket.

  6. Puhastage suuõõne pehmed koed. Põskede ja keele sisepinna puhastamine on oluline tegur, mis kõrvaldab mikroorganismid. Kui hambaharjal on tagaküljel pehmete kudede puhastamise lisafunktsioon, puhastatakse põsepind harjamise ajal automaatselt. Pärast seda saate keele pinna täiendavalt puhastada. Keelt saab puhastada hambaharja või spetsiaalse keelekaabitsaga.

  7. Kasutage suuvett. Valige suuvesi oma maitse ja värvieelistuse järgi. Suuveed sisaldavad vedelal kujul toimeaineid, mis tungivad hästi hammaste vahele, tapavad baktereid ja pesevad maha hambakatu – mis on peamine hammaste (kaaries) ja igemete (igemepõletik) haiguste põhjus. Suuvett võib kasutada enne või pärast suuõõne puhastamist. Enne puhastamist kasutatav suuvesi aitab hambakattu pehmendada, pärast harjamist kasutatav suuvesi tõhustab tulemust.

Need 7 lihtsat reeglit hammaste eest hoolitsemiseks aitavad teil hambaarsti harvem külastada. Järgige meie soovitusi ja olge TERVED!

Aga kui teil on mingi mure, aitame teid hea meelega. Lihtsalt helistage või kirjutage meile.


News home

test