8 enamlevinud küsimust hambaimplantaatide kohta

1. Kas implantaadid jäävad suus nähtavaks?

Ei, implantaat (ehk tehisjuur) ei jää suus nähtavaks. Õigesti paigaldatud ja oskusliku hambaarsti käe all jääb implantaat sinu suus täpselt sama loomulik, kui seda on teised nii öelda päris hambad.

2. Kas hambaimplantaati saab panna ka siis, kui puudu on vaid 1 hammas?

Jah, implantaati saab panna ka siis, kui on puudu vaid 1 hammas. Kuid loomulikult saab sedasi asendada ka mitut kõrvuti asetsevat lagunenud hammast. Koos kroonide või sildadega asendavad implantaadid kaotatud hambaid ja annavad sulle tagasi kauni loomuliku naeratuse.

3. Kas implantaatide panek on valus?

Tehisjuure panemine paraku täiesti valutu protseduur ei ole. Küll aga saab nii hirmu valu ees, kui ebamugavustunnet vähendada süsti või anesteesia abil. Üheskoos raviarstiga saad kindlasti leida just sulle sobivaima lahenduse.

4. Kas peale implantaadi paigaldamist on vaja töölt eemal olla?

Ei, tavapärasel juhul saad juba järgmisel päeval tööle naasta. Tunned mõni päev pärast implantaadi panekut väikest valu ja ebamugavustunnet igemes, kui see ei takista tavapärast elukorraldust.

5. Milliseid soovitusi võiks jälgida peale implantaadi paigaldamist?

Peale implantaadi paigaldamist väldi mõne päeva jooksul tugevat füüsilist koormust. Samuti tasub hoiduda paar päeva ka kange tee ja kohvi, alkoholi ning piimatoodete joomisest. Pane tähele, et kui sa suitsetad, siis lõikuse päeval ei ole seda soovitav teha.

Peale söögikordi loputa oma suud leige veega. Jätka ka tavapärast usinat hammaste ja igemete hooldust, kuid esimestel päevadel tee seda implantaadi piirkonnas eriti hoolsasti, kuid samal ajal õrnalt.

6. Implantaatide hind on nii kallis, kas ei oleks mõttekam jätta lagunenud hamba kohale lihtsalt tühi koht?

Tõesti, hamba asendamine implantaadiga ei ole sama soodne, kui lihtne plommi panek. Küll aga on sellel palju eeliseid võrreldes välja tulnud hamba asendamata jätmisega. Olgu siin mainitud nii sinu esteetiline väljanägemine kui ka sama mugava söömise jätkamise võimalus, nagu enne hambast ilma jäämist.

Kuid kindlasti ei ole vähem oluline fakt, et kui sa jätad hamba asendamata, tekib sellega kõrval olevatele hammastele (ja lõualuule) lisakoormus. Selle tulemusena on üsna tavapärane, et just need tühja hamba koha kõrval asetsevad hambad lagunevad kergemini ja kiiremini.

Küsi kindlasti hambaimplantaadi järelmaksuga paigaldamise võimalust!

7. Kui kaua hambaimplantaadid vastu peavad?

Möödas on ammu need ajad, mil implantaatide eluiga oli lühike. Praegu ei ole isegi väga ebatavaline, kui hambaimplantaadid püsivad kenasti suus koguni mitu aastakümmet. Kuid erinevad uuringud näitavad, et ligi 95% paigaldatud implantaatidest on täiesti elujõulised 15 aastat peale paigaldamist. Seega, kui sa hoolitsed nii oma hammaste, kui implantaadi eest korrapäraselt ja hästi, võid implantaadile kindel olla enam kui kümme aastat.

8. Mille poolest on eriline ICX implantoloogia süsteem?

ICX implantoloogia süsteem kätkeb endas viimase paarikümne aasta innovatiivsemaid arendusi hambaimplantaatide valdkonnas. Tegemist on äärmiselt kvaliteetse Saksa – Šveitsi tootega. Kusjuures hinnaklassilt ei erine nad võrreldes madalama kvaliteediga laialt levinud Korea toodetega.

ICX süsteemi iseloomustavateks märksõnadeks võiks nimetada vastupidavus, mikronihete puudumine, kiirem luuintegratsioon, nobedam ja vähem traumeeriv paigaldus, hea biosobivus inimorganismiga ning otseloomulikult laitmatu esteetiline tulemus.

Enne implantaadi paigaldamise soovi uuri kindlasti raviarstilt, millist implantoloogia süsteemi nende kliinik kasutab!

News home

test