Breketite jaoks ei ole kunagi hilja!

Tihti lasub eksiarvamus, et breketid on vaid teismelistele. Tõde on aga see, et kunagi pole liiga hilja hankida breketeid, et nautida sirgemat naeratust, isegi sinu 50-ndates eluaastates ja pärast seda.

Õnneks valib ortodontilist ravi järjest rohkem täiskasvanuid kui kunagi varem. Ka meie hambaarstid aitavad sul kindlaks teha, kas oled sobiv breketite kandidaat ja kuidas selle abil endale kinkida kaunis sirge naeratus. Kaasaegne hambaravi suudab edukalt ka täiskasvanul hambarea sirgeks korrigeerida.

Miks kaaluda breketeid täiskasvanuna?

Kauni naeratuse loomise jaoks ei ole kunagi hilja. Isegi kui sul olid noorena sirged hambad, võid sa nüüd täiskasvanuna näiteks mõne trauma tagajärjel silmitsi seista nii öelda kõvera naeratusega.

See on kindlasti üks peamisi põhjuseid, miks kaaluda täiskasvanuna breketite panemist. Kahjuks liiga tihti kuuleme, kuidas täiskasvanud kurdavad, et ei julge avatud suuga naeratada oma hambumuse tõttu. Sellist probleemi saame aga breketite abil kindlasti parandada või sootuks mure kõrvaldada. Breketid annavad hea tulemuse kuna nendega on võimalik kontrollida hamba liikumist kõigis kolmes suunas.

Breketid – mitte ainult esteetiline abimees

Breketid võivad kaitsta ka sinu suud, hambaid ja igemeid muude hammaste tee peal olevate probleemide eest. Vale hammaste paigutus suurendab toidu ja mustuse kogunemise riski hammaste vahel, mis omakorda tõstab igemehaiguste ja hammaste lagunemise riski.

Breketid noorena ja hilisemas eas

Isegi kui sul olid lapsena breketid, võid vajada neid täiskasvanuna uuesti. Selle põhjuseks on asjaolu, et sinu hambad nihkuvad vananedes ning mõned inimesed kogevad seda rohkem kui teised. Seega, kui sinu lõualuu kasvab normaalsest rohkem, või kui sa ei kandnud noorena breketeid nii nagu soovitati, võivad täiskasvanuna breketeid kandma hakates hambad isegi algasendisse pöörduda.

Breketite hind?

Tänapäevased breketid on mugavad. Samuti on nad vähem märgatavad ja soodsamad kui kunagi varem. Seega on nende kasutamine aasta aastalt tublisti kasvanud. Nii leiad valikust pea märkamatud keraamilised breketid või lingvaalsed breketid, mis paigaldatakse hoopis hammaste tagumisele küljele. Ka märkamatud hammastel kantavad läbipaistvad kaped leiavad tihtipeale kasutust.

Breketite hind selgub peale esmast konsultatsiooni. Selle käigus hambaarst hindab sinu hammaskonna üldist seisukorda ja ravi näidustust.

Breketite paigaldus - mida teada nende panekust?

Lapsepõlv on breketite saamiseks kõige ideaalsem aeg, kuna hammaste asendit on lihtsam muuta, kuid breketid võivad ka täiskasvanueas olla siiski väga tõhusad.

Pea täiskasvanuna meeles aga mõnda peamist punkti:

  • Kuna sinu luud on lõpetanud kasvu, ei saa lõualuu või hammustuse mõnda struktuurielementi ilma operatsioonita muuta.
  • Raviprotsess võib täiskasvanuna võtta kauem aega kui lapse jaoks. Keskmine täiskasvanu ravi on umbes kaks aastat, kuid see võib inimestel erineda.
  • Enne breketite paigaldamist peab hambaarst kontrollima sinu suu tervist. Sa vajad tugevaid ja terveid igemeid ja luud, et taluda breketite survet, kuna need muudavad sinu hammaste joondust. Halb hammaste tervis, igemehaigused või luude hõrenemine võivad täiskasvanuna takistada breketite paigaldamist.

Breketid täiskasvanule

Kaalud breketeid täiskasvanuna? Kunagi pole liiga hilja nautida ortodontilise ravi eeliseid ja nautida enesekindlust, mis tuleneb sirgest naeratusest. Broneeri aega hambaarsti konsultatsioonile, et hinnata hammaskonna üldist seisukorda ja arutada parimaid võimalusi hambaprobleemide lahendamiseks telefoni teel 660 04 60.

News home

test