Endodontia ehk hammaste juureravi.

Endodontia ehk juureravi on hamba juurekanalite diagnostika ja ravi. Sellist ravi peetakse tavaliselt konservatiivseks hamba päästmise meetodiks. Kvaliteetne endodontiline ravi võib päästa hamba ja pikendada selle eluiga aastate võrra, samas kui vead viivad hamba kaotamiseni ja luukoe põletikuni.

Kõigepealt viib arst läbi diagnostika ja võtab anamneesi, mis hõlmab järgmist:

  • patsiendi küsitlemine (valu olemus, mis valu esile kutsub või leevendab)
  • kliiniline läbivaatus (suu sisene ja väline läbivaatus, palpeerimine, mitmesugused testid).
  • radioloogiline uuring (röntgen, kompuutertomograafia)

Ravimata jäetud hambakaariese tulemuseks võib olla pulpiit ja/või apikaalne periodontiit. Periodontiidi puhul levib hävitav protsess hamba kudedest luukoesse ja hamba juurekanalitesse. Sõltuvalt patoloogiliste muutuste astmest võib tekkida tsüst, granuloom või fibroosne mass. Juurekanalite süsteem võib olla väga keerulise anatoomiaga, mistõttu on mikroskoobi kasutamine endodondi töös väga oluline.

Juureravi peamised eesmärgid on nakatunud pulbi eemaldamine, puhastatud ja laiendatud kanali desinfitseerimine ning ettevalmistamine hermeetiliseks täitmiseks.

Me töötame uusima tehnoloogia alusel valmistatud nikli-titaani sulamist instrumentidega, mis võimaldavad meil tõsta juureravi efektiivsust ja kiirust, ravida väga kõveraid juurekanaleid, säilitades samal ajal kanali kõverused ja apikaalse ahenemise. Kuna selle põlvkonna instrumentidel on parem painduvus ja murdumiskindlus (tänu karastustehnoloogiale), paraneb ohutus töö ajal juurekanaliga ja väheneb purunemisoht.

Pärast juureravi lõpetamist on pragude ja kildude vältimiseks soovitatav paigaldada kroon.

News home

test