Esmaabi osutamine

Meil on rõõm teatada, et Läänemere hambakliinikus on nüüd avatud valvekabinet, et osutada esmast abi. Palume tutvuda üldtingimustega.

  • Valvekabinet on avatud esmaspäevast-laupäevani 10.00st kuni 18.00
  • Registreerimine esmase abi saamiseks, palume pöörduda telefonil 6600460
  • Esimestel patsientidel palume kohal olla 5 minutit varem enne visiidi algust
  • Esmaabi visiitidel palume arvestada võimaliku ooteajaga. Esmaabiks vajaminevaid protseduure ei ole võimalik arstil täpselt ette planeerida, seetõttu võib arstil eelmise patsiendiga rohkem aega minna. Teile broneeritakse registratuuri poolt küll kindel visiidi aeg, kuid mõnikord peate oma visiiti kauem ootama. Täname mõistva suhtumise eest.

 

Esmaabi osutamine

Läänemere Hambakliinik pakub teenuste laia valikut, millega osutame patsientidele ka esmaabiteenust, kes on sattunud raskesse seisundisse ja neil ei ole võimalus saada õigeaegset abi oma hambaarstilt. Sellistel juhtudel on hambaarstidel oma töögraafikus alati vaba aega esmaabi osutamiseks hambavalu korral.

Ootamatud infektsioonid suus on põhjustatud sageli hammastest ja peamisteks sümptomiteks on valu ja paistetus. Põletikulist protsessi ravitakse hambaarsti vastuvõtul ja reeglina ei kasutata sellisel juhul antibiootikumide ravikuuri. Tõsisemad infektsioonid võivad tingida antibakteriaalsete preparaatide ravikuuri ja kriitilisematel juhtudel ravi jätkamist haigla tingimustes. Seepärast soovitavad Läänemere Hambakliiniku spetsialistid pöörduda arsti poole abi saamiseks juba esimeste sümptomite korral, milliseid on kirjeldatud allpool.

Sümptomid

Peamisteks infektsiooni sümptomiteks on hambavalu, turse ja pehmete kudede paistetus seal, kus on haiguse kolle. Valulikud lümfisõlmed ja halb hingeõhk võivad kaasneda areneva infektsiooniga. Haige hammas võib kergelt liikuda, tekitada valu toidu mälumisel ja igemetaskust võib eralduda vedelikku, mis meenutab mäda. Mõnel juhul võib hammas olla ülitundlik külma, kuuma ja magusa suhtes. Selliste asjaolude ilming võib viidata infektsiooni arenemise algstaadiumile. Reeglina nõuavad kõik need seisundid vältimatut arstlikku diagnostikat ja esmaabi osutamist.

Mida on vaja selleks, et osutada efektiivset esmaabi hambavalu korral?

Läänemere Hambakliinikus kehtivad täpsed siseeeskirjad suuõõne äkkinfektsioonide raviks. Selleks, et teostada efektiivset ravi on vajalik kvaliteetset diagnostikat haiguskoldes või konkreetses hambas, mis seisneb anamneesist (haiguse eelloost) – haigestumisest, kasutatud ravimitest, näiteks verevedeldamise preparaatidest, kliinilistest vaatlustest ja diagnostilistest testidest (külma- ja kuumatundlikkus, koputamise taluvus), digitaalne röntgen ja igemetaskude sügavuse kontrollimine. Kogu selle info põhjal saab meie spetsialist teha kõige sobivamat diagnoosi ja määrata Teie situatsiooni ravimeetodi. Paljud meie spetsialistid Läänemere Hambakliinikus on saanud paljude aastate kogemusi hambavalu korral esmaabi osutamisel Skandinaavia maades, kus nendele probleemidele eraldatakse erilist tähelepanu. Seepärast pöördudes esmaabi saamiseks meie poole, garanteerime prognoosimise maksimaalse taseme, kõrge ohutuse ja maksimaalse efektiivsuse.

Kuidas tulla meie juurde esmaabi saamiseks hambavalu korral?

Kõige lihtsam on helistada numbrile 6600460 ja broneerida sobiv vastuvõtuaeg. Meie poole võib pöörduda ka e-maili aadressil: info@lhk.ee .

Enne vastuvõttu ei ole soovitatav võtta valuvaigisteid, kuna need võivad segada valu põhjuse selgitamist.

Teie hammaste tervise eest hoolitsev Läänemere hambakliinik

News home

test