Hambakivi eemaldamine

Hambakivi- probleem, mis teeb muret paljudele inimestele. See kujutab endast  aja jooksul kõvenenud mineraalide, bakterite, toidu jm.  ladestusi hambaemailil. Hambakivi võib esmapilgul tunduda absoluutselt ohutuna, kuna ei tekita valuaistinguid. Kuid just hambakivi soodustab patogeensete bakterite paljunemist suuõõnes, mille tulemusena igemed muutuvad põletikuliseks, häirub happe-aluse tasakaal ning kujuneb välja  kaaries. Kuid ka see ei ole veel kõik. Suurenedes oma mõõtmetes, hambakivi avaldab survet igeme pehmele koele, paljastades hambajuurt, mis lühikese aja jooksul viib hamba liikuvuse suurenemiseni ning parodontoosini.  Eeltoodust võib järeldada, et hambakivi peab olema kindlasti eemaldatud. 

Läänemere Hambakliiniku stomatoloogid juhinduvad kõige nüüdisaegsematest, efektiivsematest ja valutumatest hambakivi eemaldamise viisidest. Tutvume nendega lähemalt.

 

Hambakivi eemaldamise meetodid

Kaasaegsed tehnoloogiad võimaldavad eemaldada hambakivi erinevate meetodite abil.
Peamised nendest on:

  • mehaaniline mõju hambakivile
  • katu eemaldamine ultraheli abil
  • katu lasereemaldus
  • Air-Flow meetodi kasutamine
  • keemiliste vahenditega hambakivi eemaldamine

Mehaanilist meetodit tänapäeval peaaegu enam ei kasutata, kuna on ilmunud uued kaasaegsed ning efektiivsed võimalused katu eemaldamiseks. Antud juhul katt tuleb lahti spetsiaalse lusika abil.  Meetodi eelis seisneb ainult selles, et see on kõige odavam.

Ultraheliga hambakivi eemaldamine on tänapäeval kõige populaarsem. Spetsiaalse aparaadi  abiga, mis kiirgab ultraheli, kivi puruneb. Samas otsest kontakti hambaga ei ole, emaili puudutab ainult otsik. Peale ultraheli hammast mõjutavad ka veejuga ning õhuvool, mis võimaldab eemaldada ka suuremad kivitükid. Selline meetod on vähem traumaatilisem, kuid on kallim .

Kõige atraumaatilisemaks meetodiks võib pidada lasereemaldust. Laser mitte ainult ei purusta kattu, vaid lisaks ka valgendab hambaid ning samas tapab ka kõik patogeensed bakterid suuõõnes.
Läänemere Hambakliinik garanteerib efektiivset ning valutut hambakivi eemaldamist . Meie arsenalis on olemas kaasaegne metoodika Air- Flow ( katu eemaldamine naatriumbikarbonaadi  (söögisooda) lahusega) ning lisaks keemiline meetod, kus kasutatakse hapete ja aluste lahuseid, mis lõhestavad hambakivi. Sageli efektiivne hambakivi eemaldamine nõuab erinevate meetodite kombineerimist.
Läänemere Hambakliinik on valmis pakkuma Teile hambakivi eemaldamise  ükskõik missugust  meetodit  vastuvõetavate hindadega.

News home

test