Hambaproteesimise konsultatsiooni peamised eesmärgid

Palusime meie proteesiarstil Anastassia Gukoval rääkida meile lähemalt sellest, mis toimub hambaproteesimise konsultatsioonil, millised on selle eesmärgid ja etapid.

A. Gukova:

Konsultatsiooni peamiseks eesmärgiks saada ülevaade sellest, milline on olukord suus, kuidas saab probleeme lahendada, millised võimalused on selleks olemas (eemaldatavad proteesid või implantaadid jne), tutvustada patsiendile hindu ja planeerida visiidid. Visiitide arv sõltub valitud meetodist puuduva hamba või puuduvate hammaste probleemi lahendamiseks. Mõnel juhul võib olla vaja palju visiite, et nii hambaarst kui ka hambatehnik jõuaksid kõik ära teha, kuid me püüame leida patsiendi jaoks kõige mugavamad võimalused. Näiteks kui patsient tuleb teisest linnast või riigist, on võimalik hambatehnikuga kokku leppida, et mõned tööd tehakse võimalusel tavapärasest kiiremini.

Proteesimise konsultatsioon koosneb järgmisest:

  1. Patsiendi küsitlemine, et selgitada välja, mis mure patsiendil täpselt on: esteetika (välimus ei meeldi) ja/või funktsionaalsus (puuduvad hambad toidu närimiseks). Samuti tuleb selgitada välja patsiendi ootused.
  2. Kõikide hammaste täielik läbivaatus koos röntgenülesvõtetega (3D, OPTG).
  3. Olukorra kaardistamine: milliseid hambaid tuleb ravida, millised tuleks eemaldada.
  4. Fotoprotokolli koostamine, jäljendite võtmine, lõualuu skaneerimine.
  5. Vajaduse korral teiste spetsialistide konsultatsioon (implantoloog, juureraviarst, parodontoloog).
  6. Ligikaudse raviplaani koostamine ja maksumuse arvutamine.
  7. Visiidiaegade broneerimine.

Enne proteesimist on soovitatav välja ravida kõik kaariesed ja põletikud. Samuti on enne kõiki protseduure on kohustuslik professionaalne puhastus.
Kui patsient soovib hammaste valgendamist, tehakse see samuti enne proteesimist (kroone ja laminaadi ei saa valgendada).

Kui patsiendiga on raviplaan kokku lepitud, määratakse visiidiajad professionaalseks puhastamiseks, vajaduse korral raviks ja proteesitööde tegemiseks.
Kroonide/laminaatide puhul lepitakse kokku visiit hammaste kuju ja värvuse kokkuleppimiseks, millele järgneb pikem vastuvõtt hammaste lihvimiseks (sõltuvalt sellest, kui palju hambaid läheb proteesimisele), jäljendite võtmiseks ja ajutiste restauratsioonide valmistamiseks. Seejärel läheb hambatehnikul 2-3 nädalat püsiva restauratsiooni valmistamiseks.
Kui valmistatakse eemaldatavad proteesid, siis määratakse koheselt mitu visiidiaega jäljendite tegemiseks ja proteeside sobitamiseks. Valmistamine võtab tavaliselt umbes kuu aega ja arsti juurde on vaja tulla kord nädalas.

Läänemere Hambakliiniku suureks eeliseks on oma labor, mis lihtsustab ja kiirendab oluliselt hambarestauratsioonide valmistamisprotsessi ning hambaarsti ja hambatehniku omavahelist suhtlust.

News home

test