Hammaste implanteerimisele eelnevad seotud protseduurid.

Igemete suurendamine. Kes vajab igemete suurendamist ja miks?

Igemete suurendamine on pehmete kudede mahu suurendamine igemete siirdamise teel.

Implantoloogias on see mõnikord vajalik selleks, et tagada implantaadi aluspõhjaluu piisav kaitse implantaadi piirkonnas, kus on vaja piisavat pehmete kudede paksust. Luu külge kinnitunud igemekoe ebapiisava mahu korral tekib luu ümberkujundamine, mis võib viia implantaadi paljastumiseni ja seejärel põletikuni implantaadi ümber ning implantaadi kaotuseni.

Kui implantaadi pind on paljastatud, on hügieenitingimused halvenenud ja hambakatu eemaldamine raskendatud, kuna implantaadi pind on krobeline. Katu kogunemine põhjustab põletikku, sest katt sisaldab baktereid, mis põhjustavad põletikku.

Samuti on suur tõenäosus, et suhteliselt õhukese pehmete kudede kihi (igemete) puhul tekivad implantaadi piirkonnas luudefektid. Seetõttu hinnatakse pehmete kudede seisundit ja suurendatakse kudesid, et vältida luustruktuuri muutusi ja implantaadi struktuuride paljastumist. Pehmete kudede paksus on oluline mitte ainult luutaseme säilitamiseks, vaid ka kõrge esteetilise tulemuse saavutamiseks.

Ebapiisav igemekude põhjustab ka luumuutusi. Lõppude lõpuks on mikroobne katt tänu õhukesele igemele luule lähedal ja luu resorbeerub, eemaldudes ärritajast. Ja sellised luumuutused implantaadi ümber võivad viia implantaadi kaotamiseni.

Kas te vajate igemeplastikat või mitte, sellele oskab vastata ainult teie arst.

Luu augmentatsioon. Mis see on ja kes seda vajab?

Kahjuks on enne implantaatide paigaldamist väga sageli vajalik luuplastika operatsioon ja kõige sagedasem põhjus on luukoe atroofia.

Luukoe atroofia tekib luukoe vähenemise tagajärjel, kui näiteks hammas on eemaldatud ja seda ei ole asendatud. Luukoele ei mõju enam närimissurve ja luu kaotab hamba juurest saadud toe. Nendel põhjustel hakkab luukude aja jooksul kahanema ja resorbeeruma. Seetõttu on pärast hamba eemaldamist soovitatav mitte edasi lükata implantaadi paigaldamist ja teha see protseduur kohe. See ei ole mitte ainult odavam, vaid ka vähem valus teie jaoks.

Luu siirdamist teostab implantaadiarst luukoele, et suurendada selle laiust ja kõrgust edasiste hambaimplantaatide paigaldamiseks või hambarea defektide korrigeerimiseks.

See on vajalik selleks, et hambaimplantaat oleks piisavalt kindel. Luu siirdamine võib olla vahel vajalik ka selleks, et vältida hammaste välja kukkumist, nihkumist või kinnituse lõdvenemist.

Seda, kas teil on implantaadi jaoks piisavalt luud või mitte, saab teile öelda ainult implantaadiarst, kes teeb implantaadiarsti konsultatsiooni ajal kindlasti 3D-röntgenülesvõtte ja uurib seda.

Broneerige aeg TASUTA implantoloogiakonsultatsioonile ja meie kogenud implantoloogid annavad teile oma arvamuse ning pakuvad välja konkreetse ja üksikasjaliku raviplaani just teie jaoks.
Broneerige aeg internetis või telefoni teel 6 600 460.

News home

test