Juhendid peale hammaste puhastust

 1. Vahetage oma vana hambahari uue vastu. Edaspidi on vaja hambaharja vahetada iga kolme kuu tagant.
 2. Pärast protseduuri on organismi võimalikuks reaktsiooniks hammaste suurenenud tundlikkus ja kerge igemete veritsuse tekkimine.
 3. Kahe päeva jooksul pärast puhastamisprotseduuri hoiduge hammaste tundlikkust suurendavate toitude (mahlad, gaseeritud joogid, puuviljad) söömisest ja värvi andvate toodete tarbimisest:
  • pruun ja must värvaine: kohv, tee, koola, marjad (mustikad, põldmarjad jne), šokolaad, kakao, palsamiäädikas, aga ka sojakaste;
  • punane värvaine: punane vein, punased marjad, tomatimahl;
  • tugev kollane värvaine: sinep ja karri;
  • kõik mittelooduslikud värvained: puuviljajäätis, gaseeritud joogid, paljud kommid ja muud toidud, mille värv kohe silma hakkab.
 4. Esimestel päevadel pärast puhastusprotseduuri on soovitatav hambaid pesta pehme hambaharjaga (Soft), seitsme päeva pärast võite hakata hambaid pesema teie poolt tavapäraselt kasutatava tugevusega harjaga.
 5. Ärge unustage, et hambakattu tuleb regulaarselt mehaaniliselt eemaldada – peske hambaid hambaharja ja -pastaga vähemalt 2 korda päevas.
 6. Vähemalt kord päevas on vaja puhastada hambavahesid spetsiaalse hambaniidiga.

SOOVITUS PATSIENTIDELE
 1. Seda protseduuri soovitatakse teha kaks korda aastas. Sellest piisab, et kaitsta hambaid kaariese eest ja anda neile suurepärane välimus ilma valgendamiseta.
 2. Kanget musta teed ja kohvi ning šokolaadi armastavad inimesed ja inimesed, kes ei suuda elada sigarettideta, peavad 2-3 korda aastas professionaalide käe all hambaid puhastama. Sagedamini pole vajalik – see võib mõjutada hambaemaili seisundit.
 3. Neil, kes plaanivad rasedust või breketisüsteemi paigaldamist, tuleb kindlasti lasta teha puhastusprotseduur, et vältida hammastega seotud probleeme lähitulevikus.

News home

test