Korduma kippuvad küsimused hambaimplantaatide kohta.

Implantaatidega seotud riskid, milline on elulemus?

Hambaimplantaatidega seotud komplikatsioone esineb väga harva. Üldiselt on need üldise iseloomuga probleemid, nagu iga kirurgilise sekkumise puhul. Tõenäosus, et pärast hambaimplantaadi paigaldamist ei teki pikemas perspektiivis komplikatsioone, sõltub paljudest teguritest: implantaadiarsti oskustest, ravi õigest planeerimisest, materjalide valikust, konstruktsiooni keerukusest, implantaatide asukohast, kaasuvate haiguste puudumisest, patsiendi käitumisest ning suuõõne eest hoolitsemise kvaliteedist, regulaarsetest kontrollidest hambaarsti juures.

Hambaimplantaatide tagasilükkamine on paljude patsientide hirm.
Erinevate uuringute kohaselt on implantaadi mittekinnitumise protsent vahemikus 1% kuni 3%. Juhul, kui te kuulute nende protsentide hulka, esineb risk, et implantaat võib mitte kinnistuda, võib hakata liikuma, põhjustada valu ja tuleb eemaldada, kuid seda juhtub harva ja enamasti saab implantaadi lühikese aja möödudes uuesti paigaldada.

Milline on implantaadi paigaldamise protseduur, millised on etapid?

Implantaadi paigaldamine toimub 3 etapis:

  1. Implantaat (hambajuur) paigaldatakse lokaalanesteesia all, järgides kõiki aseptilisi ja antiseptilisi reegleid. Protseduur on valutu ja väga kontrollitud. Implantaadi külge kinnitatakse igemevormija või ajutine kroon, et kujundada tulevase püsikrooni alusprofiil. Pärast seda toimub paranemisprotsess (3-4 kuud).
  2. Jäljendite võtmine, konstruktsiooni värvi ja materjali valik.
  3. Krooni kinnitamine.

Kas implantaatide paigaldamisel on mingeid vastunäidustusi?

Hambaimplantaatide paigaldamisel on absoluutsed ja suhtelised vastunäidustused.

Absoluutsed vastunäidustused välistavad täielikult implantaadi paigaldamise võimaluse, samas kui suhtelised vastunäidustused on vaid ajutine piirang, mis enamasti nõuab operatsiooni edasilükkamist või täiendavat operatsioonieelset ravi.

ABSOLUUTSED VASTUNÄIDUSTUSED IMPLANTEERIMISELE:

  • verehaigused;
  • pahaloomulised kasvajad (keemiaravi periood);
  • diabeet (kaalutakse iga juhtumi puhul eraldi);
  • immuunpuudulikkus;
  • allergilised reaktsioonid ravimite suhtes.

Absoluutsete vastunäidustuste loetelu on viimastel aastatel oluliselt vähenenud. See tähendab, et kui veel mõne aasta eest keelduti patsiendile implantaadi paigaldamisest, võib operatsioon tänapäeval olla täiesti võimalik. Näiteks varem keelduti diabeeti põdevatele patsientidele implantaadi paigaldamisest, aga tänapäeval teostatakse operatsioon, juhul kui nende veresuhkru näitajad on head.

Absoluutsed vastunäidustused välistavad implantaadi võimaluse, kuid see ei tähenda, et patsiendi hambaid ei saa taastada. Sellistel juhtudel soovitavad meie eksperdid muid mälumisfunktsiooni taastamise võimalusi.

Kui kõhklete, kas lasta implantaat paigaldada või mitte või kui teil on muid küsimusi, siis ärge kartke broneerida TASUTA implantoloogiakonsultatsiooni. Meie kogenud implantoloogid annavad teile oma kogemustele tugineva arvamuse ja pakuvad alati konkreetset ja üksikasjalikku raviplaani just teile.
Broneerige aeg internetis või telefoni teel 6 600 460.

News home

test