Laste hambaravi

Läänemere Hambakliinik OÜ on Tervisekassa lepingupartner laste hambaravi osas nii meie Lasnamäe kui ka Mustamäe kliinikus.

Ravikindlustuse olemasolul on alla 19-aastastele hambaravi Tervisekassa rahastamisel. Visiiditasu on 5€.

BRONEERI

Läänemere Hambakliinik pakub oma teenuseid mitte ainult täiskasvanutele, vaid ka lastele. Seejuures väikesed patsiendid ei pea üldse hambaarsti kartma, ravi viiakse läbi hoolikalt, valutult ning kasutades kõige uuemat aparatuuri.

Millal tulla lapsega esimesele hambaarsti visiidile?

Meie spetsialistid soovitavad alustada hambaarsti külastamist juba esimesest eluaastast. Õige aeg esimeseks visiidiks on peale esimeste hammaste lõikumist. Kui varem ei ole olnud võimalik hambaarsti juurde minna, siis kindlasti võiks meelde jätta, et esimene hambaarsti visiit peaks olema toimunud kui laps saab 1-aastaseks.

Vahepeal soovitatakse ka lapsega hambaarstile pöörduda alles 2-3 aastaselt, kuid kogemusest näeme, et kahjuks see võib olla mõne lapse jaoks liiga hilja ning siis võivad olla juba välja kujunenud tõsised hammaste kahjustused.

Soovitame järgida põhimõtet – mida varem head harjumused kujunevad, seda parem on. Külastage hambaarsti pigem varem, kui jätate selle hilisemaks. Väga oluline, et esimene visiit hambaarsti juurde toimuks varakult, kui hambad ei ole veel saanud ühtegi kaariesekahjustust ning ei ole vaja midagi ravida. Sellised esmased visiidid loovad lapsele meeldivad kogemused ning samuti annavad lapsevanemale teadmised tõhusaks hambahaiguste ennetamiseks. Ennetus on laste hambaravi üks olulisemaid aspekte.

Lapse esimese visiidi iseärasused.

Esmastel visiitidel üldjuhul ravi ei teostata, vaid need on nn profülaktilised visiidid. Kui hambaarstile on pöördutud õigeaegselt, siis ravi ei olegi vaja, vaid pannakse rõhku õigete ja regulaarsete suuhügieeniharjumuste kujunemisele.

Hambaarst tutvustab lapsele ennast ning näitab hambaravikabinetti ning erinevaid instrumente ja masinaid, mis hambaravikabinetis leiduvad ning mida hambaarst oma töös kasutab.

Kui laps on esimesel visiidil juba koostööaldis, siis teostatakse ka lapse hammaste läbivaatus. Lapsevanemale antakse informatsiooni, kas lapse hambad on lõikunud õigesti ja õigeaegselt, kas mõni hammas juba vajab ravi, millises seisus on huule-ja keelekida ning milline on suuõõne üldine hügieenitase.

Samuti hambaarst selgitab lapse esmasel visiidil lapsevanematele õigeid hügieenivõtteid ning annab soovitusi hambapasta ja hambaharja valikul.

Soovitused lapsega hambaarsti külastamisel.

Planeerides oma lapsele hambaarsti visiiti, tuleks järgida järgmiseid soovitusi:

  • Broneerige vastuvõtt sellisel ajal, kui Teie laps on heas tujus (nt peale und või söömist).
  • Proovige hambaarsti visiidi situatsiooni kodus läbi mängida rollide kaupa, andes lapsele võimaluse tunda ennast nii hambaarsti kui patsiendina. Selliselt on reaalselt hambaarsti visiidil olukord veidi tuttavam ning lapsele mugavam.
  • Mitte kunagi ärge hirmutage last hambaarsti külastamisega või kasutage hambaarsti visiiti karistusena. Halb on näiteks järgmine sõnakasutus: „Kui sa hambaid ei pese, siis tulevad augud ja lähme hambaarsti juurde“. Selline ütlus tekitab lapsele hambaarsti visiidiga väga negatiivse seose.
  • Ärge kasutage lauseid „Hambaarsti juures ei ole valus, sulle ei tehta haiget. Sulle ei tehta süsti. Hambaarst ei ole hirmus/kuri. Hambaarsti ei pea kartma.“ Nendes lausetes on juba sees negatiivne alatoon, mis just võib lapsele tekitada hirmutunde.
  • Rääkige lapsele ka sellest, kuidas Teie ise olete hambaarsti juures käinud ja et Teil oli seal meeldiv ning hambad said korda.

Kui tihti käia lapsega hambaarstil?

Lapsega peaks külastama hambaarsti keskmiselt iga 6 kuu tagant. Seda ka sellisel juhul, kui ei esine mitte mingisuguseid kaebusi. Regulaarne hammaste kontroll on hambahaiguste ennetuse oluline osa ning aitab lapsele tekitada sellekohase hea harjumuse kogu eluks.

Kui hambaarst on tuvastanud lapsel kõrge kaariese aktiivsuse, võib osutuda esialgu vajalikuks teostada regulaarseid kontrolle ka sagedamini – 3-4 kuu tagant. Sinu lapse hambaarst annab soovitused täpselt sinu lapse suuõõne olukorrast lähtuvalt.

Meie kliiniku teenused.

Läänemere Hambakliinikul on hea meel pakkuda oma lapspatsientidele järgmiseid teenuseid:

  • Hammaste kontroll
  • Hammaste röntgenoloogilised ülesvõtted vastavalt näidustusele
  • Piimahammaste ja jäävhammaste kaarieseravi kõikides kaariese staadiumites
  • Piimahammaste ja jäävhammaste juureravi
  • Professionaalne hammaste puhastus
  • Piimahammaste eemaldamine
  • Jäävhammaste eemaldamine (nt tarkushambad, ortodontilistel näidustustel jäävhammaste eemaldamine)
  • Hammaste ravi pärast traumat
  • Esmaabi visiidid vabade visiidiaegade olemasolul

Kõrvaldame valutult Teie lapse hambamure ükskõik millise põhjuse ning aitame hoida Teie lapse hambad heas korras!

Broneerige visiit oma lapsele meie veebis, valides kliiniku Lasnamäel või Mustamäel ja "Laste hambaravi" või helistades telefonil 6 600 460.

News home

test