- Mida teha, kui ma PAANILISELT kardan hambaarsti ja valu, aga mu hambaprobleemid ei kao iseenesest kuhugi?

See on küsimus, mida meie spetsialistid kuulevad pidevalt nii hambaravitoolis istuvatelt patsientidelt kui ka sõpradelt, sugulastelt ja tuttavatelt, kellel on raske koguda julgust tulla vähemalt arsti juurde konsultatsioonile. Ja mida kauem me hambaarsti juurde minekut edasi lükkame, seda rohkem probleeme tekib ja seda suuremaks muutub hirm.

Tänapäeval tunneb hirmu hambaarsti ees peaaegu iga kolmas inimene maailmas ja sageli on selle põhjuseks isiklik või teiste inimeste negatiivne minevikukogemus. Kahjuks kujutatakse hambaarste internetis, filmides ja isegi multifilmides sageli negatiivses võtmes. See jätab meile mulje, et hambaravi on väga hirmutav ja piinarikas protseduur.

Mida saab siis sellisel puhul ette võtta?

Kõigepealt püüavad meie spetsialistid alati leida personaalse lähenemise patsiendile, kes on väga närvis ja kardab. Juba rahulik ja sõbralik suhtlus arstiga, kes kirjeldab mõistlikult oma tegevuse käiku, laseb patsiendil end mugavamalt tunda. Puhtus, meeldiv rahulik muusika, heledad värvid kabinetis mõjuvad samuti hästi psüühikale, aidates lõdvestuda. Iga hambaarst on ka inimene, kes teab täpselt, kui hirmutavad võivad olla hambaraviprotseduurid ja kes ei taha oma patsientidele valu tekitada, seega on tema huvides luua teile meeldiv ja usalduslik õhkkond. Ning kaasaegse tehnoloogia ja ravimite kasutamine hambaravis võimaldab teostada ravi valuvabalt ja oluliselt hirmust tingitud stressi vähendada.

Kuid juhtudel, kus hirm on nii suur, et inimene ei suuda sellega toime tulla, on olemas ka väljapääs – üldnarkoos. Kui patsient ei suuda oma hirmu kontrolli all hoida ja satub paanikasse juba pelgalt hambaraviprotseduuride peale mõtlemisest, on alati võimalus läbida ravi üldnarkoosi all. Selle ravimeetodi puhul on patsient meditsiiniliselt esilekutsutud uneseisundis ja arst teostab mugavalt oma tööd. Üldnarkoosi suur eelis on see, et kiiresti ja ohutult saab teostada suuremahulised tööd, vältides seega mitmekordseid hambaarsti külastusi kõigi probleemide puhul. Ja mis kõige tähtsam – ravi üldnarkoosis on täiesti valutu!

Seetõttu tahame teile veel kord meelde tuletada, et lootusetuid olukordi ei ole. Ka juhul, kui hambaarsti juurde minek hirmutab teid väga, ei ole vaja arsti juurde minekust täiesti loobuda! Broneerige aeg TASUTA konsultatsiooniks üldnarkoosis hambaravi kohta ja uurige, kas see meetod sobib teile.

TASUTA konsultatsiooniaega saab broneerida meie kodulehel valides "Hambaravi narkoosis (konsultatsioon)" või helistades 6 600 460.

News home

test