Professionaalne puhastus

Mis teenusega on tegemist?

Pärlipesu ehk Air-Flow – see on innovaatiline puhastuse meetod suuõõne tervisliku seisundi parendamiseks. Pärlipesu puhastuse teostab hambaarst või hügienist ja see on kujunenud professionaalse suuhügieeni kuldseks standardiks.

Selle meetodi unikaalsus seisneb selles, et hammaste puhastamisel kasutatakse spetsiaalset aparaati, mis puhastab ja poleerib hammaste pealispinda survestatud vee- ja õhusegu ning vastava pulbri abil. See meetod on palju ohutum võrreldes vanema küretaaži (igemetasku süvapuhastus) mehhaanilise puhastusega s.t. käsiinstrumentidega hambapindade puhastamine. Poleerimise kummid ja kettad ei ole enam esimese valiku vahendid pigmendi, hambakatu ja hambakivi eemaldamiseks. Nende asemele on tulnud nüüd pärlipesu (Air-Flow).

Mida kujutab endast uue põlvkonna pärlipesu (Air-Flow)? 

Pärlipesu EMS otsikud on Šveitsi kvaliteedi esindajad. Just selliseid otsikuid kasutatakse meie Läänemere Hambakliinikus. Õhu, vee ja kaltsiumiosakeste juga mitte ainult ei poleeri hammaste pinda, eemaldades sealt hambakattu, pigmenti ja pehmeid ladestusi, vaid puhastab ka igemetaskuid kuni 5 mm sügavuselt. Selline puhastamise meetod on mitmeid kordi efektiivsem vanematest professionaalse hügieeni hoidmise viisidest. Seda kinnitavad ka paljud kaasaegsed uuringud, aga ka klientidelt tagasiside kohta tehtud statistika.

Kas ma vajan hammaste pärlipesu?

Läänemere Hambakliiniku spetsialistid soovitavad sellisel viisil hammaste puhastamist 1 kuni 3 korda aastas. Personaalset hooldusprogrammi saab määrata peale esmast konsultatsiooni hambaarsti juures. Kui Te tunnete hammaste pealispinnal ebatasasusi, näete hammaste vahel pigmente või kui Teie igemetel on kalduvus veritseda, siis on viimane aeg mõelda Air-Flow hammaste puhastamisele Läänemere Hambakliinikus. See on kompleksprotseduur, mis loob väga head tingimused suuhügieeni hoidmiseks kodus.

Minu arst räägib, et mul on parodontiit. Kas see protseduur sobib minule?

Parodontiit – see on hammaste kinnitusaparaadi haigus ja reeglina see haigus vajab komplekset lähenemist, mille seas on mitmest ravist koosnev kompleks. Nagu näiteks, mikrokirurgia käsiinstrumentidega hambakivi ja hambakatu eemaldamine, ultraheli kasutamine, EMS Perio tehnoloogiaga igemetaskute puhastamine sügavusega kuni 5 mm. Ravikuuri kuulub ka dioodlaseriga igemetaskute desinfitseerimine ja antimikroobsete preparaatide kasutamine. Tänapäeval on ju teada, et parodontiit – see on bakteriaalne haigus. Nimelt selliseid kõrgeid ravimise standardeid kasutatakse kõige kaasaegsemates maailma kliinikutes s.h. Läänemere Hambakliinikus. 

Mulle on paigaldatud implantaadid või laminaadid. Kas selline puhastamine ei tee mulle viga?

Vastupidi, pärlipesu eemaldab efektiivselt biofilmi laminaadi ja hamba ühenduskohalt või implantaadi ning igeme liitumise kohast, vähendades seejuures mikrolekke riski või põletikulist protsessi implantaadi kaela ümber. Seepärast soovitab Läänemere Hambakliinik kindlasti teha regulaarselt profülaktilist puhastust.

Kuidas see protseduur toimub?

Reeglina kestab see protseduur umbes 45 minutit ja on täiesti valutu. Patsient kaetakse kaitseliinaga, et vältida pulbri sattumist riietele ja juustele. Peale protseduuri soovitab Läänemere Hambakliinik 1-2 tunni jooksul mitte süüa ja järgnevatel ööpäevadel mitte tarvitada värvaineid sisaldavaid toiduaineid (mustikas, punapeet jms.) ning jooke (espressokohv ja punane vein). Peale protseduuri võivad hambad ja igemed olla tundlikud, kuid see on ajutine nähtus, mis möödub kiiresti. 

Kuidas on võimalik broneerida aega pärlipesu protseduuriks? 

Selleks helistage palun registratuuri tel. (+372) 660 04 60 või võtke ühendust e-maili teel aadressil: info@lhk.ee

Samuti kasutage meie online broneerimisteenust meie kodulehel.

Juhendid peale hammaste puhastust

News home

test