Parodontiidi ravi

Parodontiit on hammaste kaotamise üheks peapõhjuseks täiskasvanutel. Just selle tõttu on Läänemere hambakliiniku hambaarstid otsustanud anda Teile põhiteabe parodontiidi ravi kohta.

Mis on parodontiit?

Paradontiit on hamba ümbritsevates kudedes (parodont) arenev põletik, mis hävitab hamba kinnitussidemeid lõualuukoega.
Parodontiidi põhilisteks tunnusteks on põletikust tingitud igemete punetus ja tumenemine ning veritsemine, hambakatu tekkimine, sügavate igemetaskute moodustumine ning hammaste tundlikkuse suurenemine.
Ravi puudumisel haigus areneb, igemepiir taandub, hambajuur ja -kael paljastuvad, tekib hammaste liikuvus ning hammaste edaspidise väljalangemise tõenäosus.

Parodontiidi teket soodustavad mõjutegurid

Organismi immuunsüsteemil on väga suur mõju tegelikule põletikureaktsioonile, seega ka parodontiidi kulgemisele. Järelikult võivad parodondi haiguse teket ja arengut mõjutada tegurid, mis kahjustavad immuunsüsteemi, nt suitsetamine, organismi üldhaigused (nt suhkrutõbi), pärilik eelsoodumussellele haigusele, ebatervislik toitumine, rasvumus, hormonaalsed häired ja nihked ning tugev stress.

Haiguse progresseerumist kutsub esile ka halb suuõõne hügieen, mille tagajärjel koguneb hambakatt ja tekib hambakivi.

Minule diagnoositi paradontiit. Mida peaksin teadma?

Kõigepealt tuleb välja selgitada paradontiidi raskusastme. Väga kaugele arenenud haiguse korral vajab see kompleksravi. Haigust täielikult välja ravida ei ole võimalik, kuid võib siiski saavutada püsiva remissiooni (haiguse arengu peatumise). Täpsemat teavet ravi kohta saab lugeda allpool.

Kuidas ravida parodontiiti?

Parodontiidi ravimisele on kaks lähenemist – kirurgiline ja mittekirurgiline. Esmase patsiendi ravimist alustatakse alati mittekirurgilist lähenemist kasutades.

Mis on parodontiidi ravimise mittekirurgiline meetod? Mittekirurgiline lähenemine seisneb hambalt ultraheligahambakatu ja -kivi eemaldamises, hambajuurte pindade poleerimises mikrokirurgiliste kürettidega ning kaasaaegseAir-flow professionaalsete puhastamistehnoloogiate kasutamises. 

Mis on mittekirurgilise ravi põhiliseks eesmärgiks?

Mehhaanilise puhastamine põhieesmärgiks on igemetaskute sügavuse vähendamine ja põletiku leevendamine. Juhul, kui kahe 4–5 kuu pikkuse ravikuuri tulemusena ei väheneüksikute igemetaskute sügavus, siis on vajalik asuda parodontiiti ravima kirurgilisel teel.

Millal on vaja parodontiidi kirurgilist ravi?

Juhul, kui peale kahte 4–6 kuu pikkust mittekirurgilist ravikuuri jäävad põletiku tunnused alles (veritsus, mäda), siis on vajalik rakendada parodontiidi ravimise kirurgilist meetodit.

Parodontiit on kurikaval haigus, mida saab kergelt ravida kasutades kompleksteraapiat. Parodontiidi individuaalse ravikava koostamiseks palun pöörduge Läänemere hambakliiniku spetsialistide poole. Läänemere hambakliiniku paradontiidi ravi siseprotokoll põhineb Ameerika Hambaarstide Liidu („ADA“) korraldatud süstemaatiliste vaatluste metaanalüüsil: „Systematic review and meta-analysis on the nonsurgical treatment of chronic periodontitisby means of scaling and root planing with or withoutadjuncts” (C. Smiley et al., 2015).

Kuidas registreerida end arsti vastuvõtule Läänemere Hambakliinikus?

Selleks palun helistage telefonil (+372) 660 04 60

Kirjutage e-mail: info@lhk.ee

Või kasutage meie online broneeringut.

News home

test