loader

Parodontiidi ravi

Parodontiidi ravi dioodlaseriga

Parodontiit – see on hambaid ümbritseva koe krooniline põletik, mis on põhiliseks põhjuseks täiskasvanud inimestel hammaste kaotamisel. Sellesse haigestuvad enam kui 40 % inimestest kellel vanust 30 aastat ja enam. Just seepärast otsustasid Läänemere Hambakliiniku hambaarstid anda Teile teada, mida kujutab endast parodontiit ja kuidas seda ravida.

Mul diagnoositi parodontiit. Mida ma peaksin sellest teadma?

Esmalt peab välja selgitama parodontiidi raskusastme. Väga kaugele arenenud haiguse korral vajab see kompleksravi. Mõnedel juhtudel ei ole ka siis võimalik haigust täielikult välja ravida, kuid võib siiski saavutada haiguse arengu peatamist. Täpsemat infot ravimisest saate siis kui jätkate lugemist.

Kuidas ravida parodontiiti?

Parodontiidi ravimiseks on kaks meetodit – kirurgiline ja mittekirurgiline. Esmalt alustatakse patsiendi ravimist mittekirurgiliselt.

Mida kujutab endast parodontiidi ravimine mittekirurgilisel meetodil?

Mittekirurgiline meetod kujutab endast ultraheliga hambakatu ja -kivi eemaldamist, hambajuurte pindade poleerimist kasutades kaasaegseid Air-flow Perio puhastamise tehnoloogiaid. Täiendavaks valikuks, mis aitaks parodontiiti saada kontrolli alla on korrapärased subantimikrobioloogiline doksitsikliini doseerimine (20mg 2 korda päevas 3-9 kuu jooksul), 0,12% - 0,2% kontsentratsioonilise kloorheksidiini lahusega suu loputamine, aga ka fotodünaamiline ravi kasutades valgus-dioodlaserit.

Milline on mittekirurgilise ravi põhiline eesmärk?

Põhiliseks eesmärgiks on mehhaaniline puhastamine ja ravimine dioodlaseriga – igemetaskute sügavuse vähendamine kuni 4 millimeetrini. Juhul kui kahe raviperioodi tulemusena 1-5 kuu jooksul igemetaskute sügavus ei vähene 4 mm tasemeni, siis on vaja asuda parodontiiti ravima kirurgilisel teel.

Mida kujutab endast dioodlaser ja kuidas seda kasutatakse parodontiidi ravimiseks?

Parodontiidi arenemise peamiseks põhjuseks on patogeensed bakterid. Haiguse hooletusse seisundisse jätmise staadiumis muutuvad bakterid üha vähem mõjutatavateks mittekirurgilisele sekkumisele – mehhaaniline puhastamine ja suuloputus lahustega ei aita vähendada bakterite hulka ja seega ei ole võimalik saavutada kontrolli haiguse üle. Fotodünaamiline ravi koos dioodlaseriga vabastab Teid kiiresti põletikust ja infektsioonist ning kiirendab kinnikasvamist ja kudede regeneratsiooni igemetaskute sees. Mõned uuringud on näidanud seda, et dioodlaser omab valuvaigistavat efekti. Läänemere Hambakliiniku spetsialistid kasutavad igapäevases praktikas dioodlaserit ja kinnitavad, et parodontiidi remissiooni (sümptomite nõrgestamist) on raskem saavutada ilma fotodünaamika ravita.

Kas Läänemere Hambakliinikus kasutatakse parodontiidi raviks dioodlaserit?

Dioodlaser on meie kliinikus igapäevases kasutuses. Läänemere Hambakliiniku hambaarstid kasutavad kõige innovaatilisemaid ja tehnoloogilisi lahendusi hambaid ümbritseva koe ravimiseks. Meie hambaarstide laialdase teadusliku tõendusliku baasi ja kliinilise kogemuste põhjal võime kinnitada, et dioodlaseri kasutamine parendab oluliselt haiguse prognoosimist ning soodustab hammaste ümber olevate kudede regeneratsiooni.

Kuidas töötab dioodlaser?

Laseri abil igemetaskute desinfitseerimise tulemusena tekivad singletthapniku molekulid. Seega bakterid, mis põhjustavad parodontiiti, alluvad laseri fotodünaamilisele mõjudele bakterite membraani kahjustamise teel, mis põhjustab nende hukkumise. Enamik patogeenseid mikroorganisme hävivad ja haigus läheb üle püsivasse remissiooni.

Mida tähendab parodontiidi ravimist kirurgilisel teel?

Kirurgiline ravi kujutab endast kirurgilist tegevust, mille eesmärgiks on infektsiooni organite eemaldamine, millised ei allu mittekirurgilisele ravile. Reeglina tegelevad sellise raviliikidega kitsa eriala spetsialistid – implantoloogid, parodontoloogid ja kirurgid. Eelpool nimetatuid spetsialiste on ka Läänemere Hambakliinikus.

Millal on vaja parodontiiti ravida kirurgiliselt?

Juhul kui peale kahte (ajavahemikus 4-6 kuud) mittekirurgilist ravikuuri igemetaskute sügavus ei ole vähenenud 4-5 mm, siis on vajalik pöörduda kirurgilise meetodi juurde, et ravida parodontiiti.

Parodontiit – see on kurikaval haigus, mida saab kergelt ravida kompleksteraapiat kasutades. Parodontiidi ravimise individuaalse programmi koostamiseks, palun pöörduge Läänemere Hambakliiniku spetsialistide poole. Paradontiidi ravi siseprotokoll Läänemere Hambakliinikus on rajatud süstemaatiliste vaatluste meditsiinilisele analüüsile, mis on organiseeritud Ameerika Stomatoloogide Assotsiatsiooni („ADA“) poolt.

„Systematic review and meta-analysis on the nonsurgical treatment of chronic periodontitis by means of scaling and root planing with or without adjuncts” (C. Smiley et al., 2015).

Kuidas registreerida end arsti vastuvõtule Läänemere Hambakliinikus?

Selleks palun helistage telefonil (+372) 660 04 60

Või kirjutage e-mail: info@lhk.ee

Kasutage meie on-line broneeringut: www.lhk.ee/booking