Räägime professionaalsest suuhügieenist.

Räägime professionaalsest suuhügieenist, st hammaste puhastamisest hügienisti juures.

Isegi kõige kvaliteetsem iseseisev hoolitsus suuõõne eest ei taga põhjalikku ja 100%-list hambakatu eemaldamist. Kattu ei ole lihtne eemaldada raskesti ligipääsetavatest ja esmapilgul mitte nähtavatest kohtadest. Selle ülesandega ei saa hakkama ei traditsioonilised ega moodsad automaatsed (elektrilised) hambaharjad.

Eemaldamata hambakatt kõveneb järk-järgult ja muutub hambakiviks. Ja kui pehmet tüüpi ladestuse vastu saab veel üritada lihtsate meetoditega võidelda, siis hambakivi on kodustes oludes võimatu eemaldada.

Kõvad ladestused põhjustavad hambaemaili lagunemist, kuna see ei saa kätte mineraale, mis suurendab kaariese, parodontiidi ja muude hamba- ja igemehaiguste tekkeriski. Just sellepärast otsustasime teile rääkida, mida tähendab hammaste puhastus stomatoloogias, kuidas see erineb kodusest suuhooldusest ja millal peaksite selle kasuks otsustama.

Professionaalne hammaste puhastus on hambakatu eemaldamine (puhastus soodaga) ja pindmise hambakivi puhastus ultraheli abil.

Professionaalne hammaste puhastus on parim haiguste profülaktika, mis võimaldab hoida hambad ilusad ja terved. Lisaks kõigele eelnevale lahendab see ka muid probleeme:

  • hammaste ja igemete vaheliste piirkondade puhastamine;
  • emaili heledamaks muutmine (pigmendilaikude eemaldamine);
  • hammaste poleerimine spetsiaalse pastaga, mille järel on hambad siledamad ja ladestuste kogunemine aeglustub.

Hambaravikliinikus teostavad lihtsat professionaalset puhastust (puhastamine soodaga ja pindmise hambakivi eemaldamine ultraheli abil) hügienistid. See protseduur on tavaliselt valutu ja kiire (45-60 minutit).

Regulaarne hügienisti külastamine annab suurepärase tulemuse mitte ainult esteetilises mõttes, sest hambakatust ja hambakivist vabad hambad on siledad, puhtad, heledad, hingeõhk on värske ja meeldiv, vaid ka profülaktiliselt, sest kaariese teke ja hammaste edasine lagunemine on tihedalt seotud suuhügieeniga.

Kokkuvõtteks:
Professionaalset hammaste puhastamist tuleks teha vähemalt kord iga kuue kuu tagant. Parim variant oleks kombineerida puhastusprotseduuri hügienisti juures sellele järgneva hambaarsti külastusega rutiinseks suuõõne kontrolliks.

Broneerige aeg puhastuseks hügienisti juures meie kodulehel, valides teenuseks „Pärlipesu“ või „Pärlipesu Plus“ või helistades telefonil 6 600 460.

News home

test