Tere tulemast meie blogisse

Kui teid tabab külma või kuuma toitu või jooke tarbides ebamugavustunne, tunnete valuaistinguid hambaid pestes või suu kaudu külma õhku sisse hingates, siis kannatate suure tõenäosusega hammaste tundlikkuse käes.

Vaatame, miks hammaste ülitundlikkus tekib.

Üks peamisi põhjusi on hamba sisemisi kudesid välismõjude, sealhulgas temperatuurimuutuste eest kaitsva hambaemaili kahjustumine. Ja kui email on kahjustatud või õhenenud, siis avaneb juurdepääs närvilõpmetele ja hammas hakkab reageerima külmale või kuumale, hapule või magusale.

Terve ja ilus naeratus on ennekõike inimese enda suhtumise tulemus oma tervisesse ja välimusse ning alles seejärel hambaarsti töö tulemus.

Olulisemad hammaste eest hoolitsemise reeglid:

Viktoria Oštšepkova, Läänemere Hambakliiniku hambaarst:

Hoolimata asjaolust, et huuletubaka ehk snusi müük on Euroopa Liidus keelatud, kasvab selle kasutamine pidevalt, eriti noorte seas, kes pole varem suitsetanud. Paljud inimesed peavad seda ekslikult ohutuks tooteks, mõistmata, millist kahju see võib põhjustada suuõõne tervisele. Huuletubakas avaldab mõju pehmetele ja kõvadele kudedele, põhjustades limaskesta kahjustusi ja uusmoodustisi, igemete põletikku ja taandumist, hammaste pigmentatsiooni. Huuletubakat seostatakse ka suurenenud vähiriskiga.

Lehed