Üldnarkoos hambaravis

Üldnarkoosi hambaravis kasutatakse tavaliselt ärevuse või hambaravi raskemini taluvate ja sellest lähtuvalt väljakutsuva käitumisega patsientide ravi hõlbustamiseks. Viimaste puhul on tüüpilisemaks näiteks lapsed või erivajadustega patsiendid.

Osade uuringute andmetel suisa 75% inimestest tunnevad vähemalt kerget ärevust eesootava hambaarsti külastuse ees.

Üldanesteesia all hambaravi protseduuride tegemisel peavad hambakirurgid läbi viima põhjaliku operatsioonieelse hinnangu ning tagama, et patsiendid on teadlikud võimalikest riskidest ja nad on andnud teadliku nõusoleku.

Mis on üldanesteesia hambaravis?

Üldine anesteesia on kontrollitud teadvuseta seisund, mis välistab teadlikkuse, liikumise ja ebamugavustunde hambaravi ajal. Sõltuvalt patsiendist saab seda teha haiglas või ambulatoorses keskkonnas, sealhulgas hambaravi kabinetis.

Anestesioloog peab patsienti pidevalt jälgima ja tagama, et patsiendil on ohutu seni, kuni ta on üldnarkoosi all. Seda tüüpi hoolduse keerukuse tõttu peaks hambaravi kabinetis olema patsiendi ohutuse tagamiseks spetsiaalne jälgimis- ja hädaabi anda oskav inimene.

Kellele on mõeldud hambaravi üldnarkoosi all?

Üldnarkoos võib olla näidustatud lastele, kellel on ulatuslikud hambaravivajadused ja kes ei ole eriti koostöövalmid, kardavad või on ärevad, või väga noortele, kes ei saa aru, kuidas ühiselt hakkama saada. Üldine anesteesia võib olla abiks ka lastele, kes vajavad olulisi kirurgilisi protseduure või patsientidele, kellel on erilisi tervishoiuvajadusi.

  • Patsiendid, kes ei saa koostööd teha psühholoogilise või emotsionaalse küpsuse puudumise ja / või vaimse, füüsilise või meditsiinilise puude tõttu.
  • Patsiendid, kelle jaoks kohalik tuimestus ei ole efektiivne ägeda infektsiooni, anatoomiliste erinevuste või allergia tõttu.
  • Äärmiselt mitte koostööaldis, kartlik, murelik või mittekommunikatiivne laps või nooruk.
  • Patsiendid, kes vajavad olulisi kirurgilisi protseduure.
  • Patsiendid, kelle üldanesteesia kasutamine võib kaitsta arenevat psüühikat ja / või vähendada meditsiinilist riski.

Ehkki üldanesteesia kasutamist tuleks hoolikalt kaaluda, on üldnarkoosi all teostatav terviklik hambaravi aidanud sadadel meie patsientidel elada normaalset ja tervislikku elu ilma hambavalu või nakkuseta.

Kas üldanesteesia on ohutu?

Ehkki üldanesteesiaga võib kaasneda teatav oht, saab seda ohutult ja tõhusalt kasutada, kui seda manustab vastava väljaõppe saanud isik. Arst räägib enne protseduuri kindlasti ka üldnarkoosi eelistest ja riskidest ning miks seda sulle soovitatakse.

Üldanesteesia korral sa “magad”. Kuid erinevalt tavalisest unest ei näe sa und ega ärka enne, kui hambaarst on sinu hoolduse lõpetanud. Sinu anestesioloog ja tugiteenindajad on sinuga, kuni on aeg ärgata.

Hambaravi üldnarkoosi all on mõnikord vajalik, kui muud meetodid laste, ärevuse või erivajadustega inimeste ravi läbiviimiseks on raskendatud. Siiski tuleb silmas pidada, et üldnarkoosiga hambaravi ei ole riskideta ja on vaja tagada, et seda raviskeemi rakendataks ainult vajadusel.

News home

test