Elektriline hambahari – efektiivne ja ohutu

Juba lapsepõlvest alates teab iga inimene, et hambaprobleeme ei esine siis, kui hammaste eest hoolitsetakse ja järgitakse suuõõne hügieeni reegleid. Hambahari - on meie asendamatu abistaja selles.

Tänapäeval aina suuremat populaarsust saavutavad elektrilised hambaharjad, mis võimaldavad ladestuste efektiivsemat eemaldamist hammastelt. Selline hambahari kujutab endast kompaktset mehhanismi , mis töötab patareidel või akumulaatoritel. Elektrilise hambaharja kasutamine aitab eemaldada toidujäänuseid  ja muud mustust isegi raskesti ligipääsetavatest kohtadest.

Elektrihambaharjade liigid

Esineb kaks põhilist elektrihambaharjade tüüpi. Nende peamised erinevused seisnevad selles, et kasutatakse erinevaid katu eemaldamise viise.

  • Elektriline hambahari, mehhaanilise tööprintsiibiga. Sellise harja otsas paikneb ümar pea puhastava harjastikuga. Pea tiirleb ja ka liigub üles-alla, tehes pulseerivaid liigitusi. Sõltuvalt võimsusest, selline hari saab teha kuni 30 tuhat liigutust minutis, millega tagab hammaste kiiret ja tõhusat puhastamist.
  • Ultraheli elektrihambahari, uuem tehnoloogia, mis baseerub ultraheli kasutamisel. Hambaharjas paikneb generaator, mis tekitab ultraheli laineid ja sellega võimaldab efektiivselt puhastada hambaid mikroorganismidest ja toidust.

Elektrihambaharja eelised

Elektrihambaharjal on palju rohkem eeliseid tavalise hambaharjaga võrreldes. Peamised neist on efektiivsem katu eemaldamine hammastelt ja kasutusmugavus. Samas puhastamiseks kulub aega vaid 2 minutit.

Soovitused elktrihambaharja valimisel

Selleks, et õigesti valida ektrihambaharja, tuleks kinni pidada järgmistest lihtsatest nõuannetest.

Peab arvestama järgmiste parameetritega:

  • toiteallikas
  • hambaharja pea liikumine
  • režiimide kogus
  • lisaotsikute olemasolu
  • turvalisus

Toiteallikaks võib olla nii akumulaator, kui ka tavalised patareid. Esimene variant on mugav selle poolest, et ei nõua väljävahetamist. Lisaks sellele, akumulaatoritega hambaharjad on võimsamad, seega puhastavad paremini.

Hambaharjade pead võivad liikuda erinevalt. See võib olla ainult pöörlev liikumine. Kallimad ja efektiivsead variandid, näiteks 3D- tehnoloogiaga  hambahari,  ühendavad endas palju erinevaid liigutusi. Osadel hambaharjadel on olemas ka erinevad režiimid : „õrn pesu“, „poleerimine“ jm.

Läänemere Hambakliiniku hambaarstid soovitavad oma patsientidele kasutada elektrihambaharja igapäevaseks suuhügieeniks ning hea meelega aitavad valida igaühe jaoks sobivat varianti.

News home

test