NIPID SUVISEKS HAMMASTE JA IGEMETE HOOLDUSEKS

Jäised joogid, jäätis, happelised puuviljad ja ebaregulaarse toitumisega aktiivne puhkus võivad suvel tunduda kosutavad ja mõnusad, kuid põhjustada ootamatuid hambamuresid.

Millele pöörata tähelepanu, et puhkus saaks mööduda muretult? Anname mõned nipid kuidas hammaste eest ka suvisel perioodil hoolitseda ning jagame ideid suviste snäkki osas, mis on kasulikud su hammastele ja igemetele.

Ära unusta regulaarselt hambaid pesta

Kuigi kaks korda päevas pesu on elementaarne, võib see puhkuseperioodil ununeda nagu teisedki “kohustused”. Ometi on hammaste pesemine ja niiditamine tervisliku suuhügeeni lahutamatu osa igal aastaajal. Kuigi matkal või telkides ei pruugi pesemisvõimalused olla kergesti ligipääsetavad, siis hambaid saab pesta ikka.”

Tervislikud snäkid, mis hoiavad su igemed tervetena ja kaitsevad hambavaapa
Puhkuse juurde käib sageli ka endale “millegi hea” lubamine. Selleks et hea oleks ka kasulik, tasub jälgida näiteks jäätise suhkrusisaldust ning ka happeliste puuviljade tarbimise aega. Hammaste tervisele on eriti kasulikud näiteks õun, porgand ja maasikad.

Hambad saavad küll rohkem tähelepanu, kuid igemed vajavad samuti hoolt. Punases paprikas on palju C-vitamiini, mida on hädasti vaja kollageeni tootmiseks. Tänu kollageenile püsivad igemed tihkelt hammaste ümber ja hoiavad oma kuju. Uuringud on näidanud, et C-vitamiini vaegus on seotud igemehaigustega, mis põhjustavad halba hingeõhku ja igemete taandumist. Igemete tervise nimel tasub süüa ka brokolit, kiivit, apelsini ja virsikuid.

Cheddari juust on väga hea kaltsiumi, fosfori ja kaseiini allikas, mistõttu aitab see hambavaapa kaitsta ning neutraliseerida söömisest ja joomisest põhjustatud happesust. Happelisuse vähendamine aitab ennetada hambaaukude tekkimist ja hambavaaba erosiooni, mis teeb hambad tundlikuks. Hambavaapa aitavad kaitsta ka mandlid, lehmapiim, tofu ja jogurt.

Enne puhkust külasta ka hambaarsti
Kui oled hambaarsti külastust edasi lükanud, siis enne puhkust tasub see ette võtta, et kontrollida suutervise olukorda ning ennetada võimalikku ootamatut hambavalu.

 

Sinu särava naeratuse heaks

Broneeri aeg e-registratuuris 

www.lhk.ee

 

News home

test