Tänapäeva hambaravi peamised trendid

Hambaravi ja ka muud meditsiini erialad arenevad  tormakalt. Tuleks märkida, et just selles meditisiini valdkonnas on väga oluline esteetiline faktor. 


Paar näidet viimastest trendidest kaasaegses hambaravis


  • „grills“ ja „skyce“ – spetsiaalsed hambakaunistused, mis ilmusid 80-tel aastatel. Grillsid katavad kõiki hambaid aga skyce- on ühe hamba kaunistus. Seda võib kinnitada spetsiaalse stomatoloogilise liimi abil, seejuures lihvimine ei ole vajalik. Selliste kaunistuste materjaliks võivad olla kalliskivid, straasid jm.
  • Incognito breketid 
Paljud on sunnitud kandma breketeid hambarea sirgendamiseks, kuid sellise konstruktsiooniga naeratamine, ei ole kõige mugavam. Samuti tekivad ka hääldusdeformatsioonid ning tavalisi breketeid on raske puhastada.  Incognito breketid lahendavad neid probleeme. Sellised breketid asuvad hammaste taga ning neid valmistatakse iga hamba jaoks eraldi, lähtudes hamba anatoomiast ja hambumusest. See on suurepärane valik neile, kes ei taha, et nende breketid oleksid pidevalt nähtaval. 
  • Läbipaistvad kaped- innovatsiooniline leiutis. Need kaped on valmistatud plastikust ning katavad hambaid täielikult. Nad on täiesti ohutud ja mugavad, mis annab võimaluse rahulikult süüa, rääkida ja isegi spordiga tegeleda. Kapesid peab kandma koguaeg, suust neid ei tohi ära võtta, kuna vastasel juhul ei ole võimalik saavutada soovitud tulemust. Kapede kandmisaeg võrdub breketite omaga. Ravi jooksul patsiendil tuleks mitu korda kapesid vahetada, kuna hambarea kuju hakkab muutuma.
  • Nano Veneers- spetsiaalsed keraamilised plaadid. Materjaliks on tavaliselt portselan või  muu komposiitmaterjal. Nano- viniirid on palju õhemad ja kergemad kui tavalised laminaadid. Tänu sellisele leiutisele võib kergelt maskeerida ära tulnud emaili kildu ning parandada hamba kaldenurka. Paljud kasutavad nano-viniire selleks, et saada endale lumivalge naeratus.

Võib lõpmatult loetleda uusi leiutisi hambaravi valdkonnas, kuid Läänemere Hambakliiniku stomatoloogid soovitavad, eelkõige,  hoolitseda õigesti oma hammaste eest  ja käia regulaarselt hambaarsti juures kontrollis, siis kõiki neid vahendeid ei lähegi vaja.

 

News home

test